مراسم شورت پخش کنی و سفره آرایی

ساختار خانواده ها خودش را با تغییرات اجتماعی تطبیق میدهد…یا شاید هم خانواده من اینجوری است.هر کدام که باشد مامان بزرگ سالهاست که برای همه دخترها ، دامادها  و نوه ها لباس زیر میخرد.چند روز مانده به عید جمعمان میکند دور هم و لباس ها را بینمان تقسیم میکند .ما مثل قوم وحشی ها لباس های زیر را از دست هم میکشیم .همانجا روی لباس هایمان  لباس زیر ها را تنمان میکنیم یا بعضا به سرمان میکشیم کلی میخندیم عکس میگیریم و همیشه به نظرمان میرسد که لباس های ان یکی از مال ما قشنگترند.البته معمولا خیلی زود این لباس ها بخصوص قسمتهای پایینی شان به فراموشی سپرده میشوند چون خاله وسطی که به دلیل ساکن بودن در طبقه دوم منزل  مادر بزرگ او را در خرید همراهی میکند  به دلیل رعای شوونات اخلاقی!برای ما قطعات لباس زیری برای نیمه پایین میخرد که از نخ خالص ساخته شده اند و بعضا از دامن هایی که میپوشیم هم بلند ترند  ..( بله!! خوب ما خانواده خل خلی ها هستیم) لذا این لباس ها بعد از مدتی یا تبدیل به لباس خواب میشوند یا در کمد فراموش.البته فکر نکنید این مانعی است برای اینکه ما به هم حسودی کنیم ویا مودب بشویم و لباس ها را از دست هم بیرون نکشیم!

جالب است که با گذر سالها  و تغییر رویه ما نوه ها از ازدواج های دائم (مثل مامان هایمان) به روابط گذرا مادر بزرگ هم عادت کرده هر سال برای دوست پسر ماها هم کادو بگیرد جالب اینجاست که مادر بزرگ هر سال لباس زیر را با سایز دوست پسر ها اندازه میکند و حتی یکبار هم به خودش نمیگوید چرا باید برای ادمی که امسال هست و سال دیگر معلوم نیست عضو خانواده باشد کادو بخرد….

حالا دم عیدی به عنوان کادوی سال نو چند روش برای تزیین سفره هفت سین و خانه داری روزها عید تقدیمتان میکند.

1.سبزه:یک خروار ماش را دو روز بخیسانید بعد بریزید توی یک ظرف و هی آبش بدهید .یا اصلا آبش ندهید.یا بهتر از ان اینکه یک جاهاییش را اب بدهید و یک جاهاییش را اب ندهید. تمام روزها هم به شو شو (به شیوه سایتهای سایر کدبانو ها تو در این پست به شوشو ملقب شده است)نق بزنید و هی مژه هایتان را با مظلومیت به هم بزنید که: دست من به سبزه خوب نیست..که یکوقت شوشوی ماتریالیست  جواب ندهد که » دستم خوب نیست چیه!! بگو بلد نیستم»

بعد از یکهفته همان شب عید بروید یک سبزه بخرید و به شوشو بگویید:من که گفتم دستم به سبزه خوب نیست!!

 

2.مهمان داری:هی به هر کی میرسید دعوتش کنید خانه تان که شب عید احساس تنهایی نکنید.بعد تصمیم گیرید 5 جور غذا بپزید برای مهمان ها  .بعد بکنیدش چهار جور.(که بین آن چهار جور دو تایش را شوشو خوب درست کند) بعد کم کم آن دو تای دیگر را هم حذف کنید . بماند دو تا غذا که شوشو کلا درست میکند و یک سالاد که آماده از سوپر مارکت میخرید و میریزید توی ظرف .ایننجوری هر چند تا مهمان که دعوت کرده باشید مهم نیست.به هر حال شما از پس مهمانی برآمده اید !

3.سفره آرایی:

سمنو که ندارید(هر چند مادر بزرگ وقتی زنگ میزند تولدتان را تبریک بگوید دستور پخت سمنو را بهتان میدهد.اما  بابا بزرگ گوشی را بهتا ن میدهد که مادر بزرگ هرگز در عمر ش سمنو  نپخته است و مادر بزرگ اعتراض میکند که: چیچی میگی؟ عین کاچیه خوب سمنو هم.. ام شماچون یدانید که مادر بزرگ درعمرش کاچی هم نپخته است کلاتصمیم 

میگیرید خانه داریتان را به انداختن سبزه محدود کنید و برای اجتناب از چشم خوردن عطای سمنو را به لقایش ببخشید.

سیر و سرکه و بقیه چیز ها هم که در سوپر مارکت پیدا میشوند.سنجد و شیرینی را هم که خانواده خودتان و خانواده شوشو (که فکر میکنند ما در قحطی زندگی میکنیم) برایمان فرستاده اند.

گل هم به جای  سینری پامچال میخرید که ارزانتر است.بید و بید مشک هم به دلیل حمایت از اقتصاد خانواده حذف میشوند.

بعد هم برای اینکه هنر خانه داریتان تکمیل بشود در یک قوطی کنسرو را برای ناهار باز کنید(چون در تدارک عید بودید خوب نمی توانستید آشپزی کنید و بنشینید وبلاگتان را بنویسید.عید شما مبارک.

  

Advertisements

2 دیدگاه (+مال خودتان را بیافزایید؟)

  1. از زندگی
    مارس 24, 2010 @ 18:53:02

    بسیار جالب توجه بود 🙂 شورت نو مبارک !

  2. amin
    مارس 19, 2010 @ 15:09:33

    عجبا 😯

پاسخی بگذارید

در پایین مشخصات خود را پر کنید یا برای ورود روی شمایل‌ها کلیک نمایید:

نشان‌وارهٔ وردپرس.کام

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری WordPress.com خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس گوگل+

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Google+ خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

تصویر توییتر

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Twitter خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

عکس فیسبوک

شما در حال بیان دیدگاه با حساب کاربری Facebook خود هستید. بیرون رفتن /  تغییر دادن )

w

درحال اتصال به %s